Pomoc dla osób z Ukrainy

Podobnie jak wielu z Was, także i my, w Fundacji, zastanawiamy się jak działać, by pomóc uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekają ze swojego kraju m.in. do Katowic. Każda/każdy z nich zmaga się z ogromnym strachem, zmęczeniem, obawami a do tego przecież mają ogromne potrzeby. Tworzymy plan działań, wierzymy, że mimo naszych ograniczonych środków, przy wsparciu wielu z Was, uda nam się zrobić jak najwięcej.

Przede wszystkim chcemy przekazać uchodźcom z Ukrainy, że nie są sami! Że jesteśmy dla nich, że chcemy udzielić im pomocy, której najbardziej potrzebują.

Obecnie planujemy uruchomić punkt konsultacyjny dla osób, które będą szukały pomocy w Katowicach. Chcemy otworzyć dla nich nasze centrum, by stworzyć miejsce, gdzie mogą napić się kawy, herbaty, gdzie pomożemy im w znalezieniu pracy, mieszkania, przygotowaniu formalnych dokumentów czy w nauce języka polskiego. Aby nasze działania mogły być prowadzone w sposób ciągły, potrzebujemy wsparcia!

Przede wszystkim poszukujemy wolontariuszy, którzy znają język ukraiński lub rosyjski, dodatkowo polski lub angielski! Chętnie udostępnimy też nasz lokal organizacjom, które prowadzą działania dla uchodźców! Nasz loka ma kuchnię, łazienkę z prysznicem i pralką, piwnice. Znajdujemy się tuż przy Dworcu PKP w Katowicach.

Jeśli chcesz nam pomóc lub podjąć z nami współpracę, zachęcamy do kontaktu na adres futprints@futprints.com, lub przez Facebook.